ششمین جشن فراغت دور خزانی محصلان پوهنحی حقوق و علوم سیاسی موسسه تحصیلات عالی تابش برگزار گردید

10.08.2016
admin

فارغان پوهنحی حقوق و علوم سیاسی موسسه تحصیلات عالی تابش فراغت شان را با یک عالم سرور و شاد مانی به روز پنج شنبه مورخ اول میزان سال روان جشن گرفتند .

محفل با تلاوت آیات چند از کلام الله مجید و پخش سرود ملی افتتاح گردید. نخست محترم پوهندوی محمد محسن فرید رئیس این موسسه فراغت محصلان را  ضمن اینکه تمام اشتراک کنندگان را در این جشن خوش آمدید و خیر مقدم گفت به تمام فارغ التحصیلان و خانواده های شان از صمیم قلب تبریک و تهنیت گفته و موفقیت های مزید شان را در همه عرصه های حیات و زندگی خواستار گردید. همچنان موصوف متذکر گردید که در پوهنحی های چهار گانه این نهاد تحصیلی اعم از اقتصاد ، شرعیات ، حقوق وعلوم سیاسی و ژورنالیزم محصلان عزیز تحت رهبری و رهنمائی مدبرانه و خرد مندانه استادان مجرب و ورزیده مصروف تحصیل و کسب علم و دانش بوده و تاکنون به تعداد 1487 نفر شامل دختران و پسران از این موسسه تحصیلی فارغ گردیده اند و امروز شاهد ششمین دور جشن فراغت عزیزان خود می باشیم.

ودر اخیر رییس این موسسه علاوه بر ذکر و یادآوری جایگاه بلند علم و دانش و پیشرفت های مادی ومعنوی جامعه از فیض و برکت علم و معرفت و افراد تحصیل کرده و دانشمند آن تمام فارغان را برای ادامه تحصیلات عالی شان تا سطح ماستری و دوکتورا به مشابه نیاز مبرم جامعه و یک مسئوولیت سترگ اجتماعی و ادای دین و وجیبه و مکلفیت ایمانی و میهنی شان فرا خواند.

هکذا در این محفل نماینده وزارت تحصیلات عالی محترم محمد داود شایق فراغت محصلان را برای شان تبریک گفته و از پیشرفت ها و موفقیت های چشم گیرموسسه تحصیلات عالی تابش در قسمت تربیه کادر های جوان مسلکی در پوهنحی های چهار گانه این موسسه به نیکی یاد آوری کرد. سخن رانان دیگر این محفل هر یک محترم پوهاند داکتر میر اکرم میر زاد رییس پوهنحی ژورنالیزم و محترم پوهنیار احمد الله عصمت یکتن از موسسین وبنیان گذاران موسسه تحصیلات عالی تابش و معاون هیئت مدیره این موسسه فراغت فارغان را تبریک گفتند و آنها را به وحدت و یکپارچگی و خدمت گزاری صادقانه به مردم شریف این سرزمین و میهن عزیز و همچنان کسب دانش ومعرفت و ادامه تحصیلات عالی تا سطوح ماستری و دوکتورا فرا خواندند. همین سان در این محفل یک تن از فارغان به نمایندگی از هم قطارانش با ابراز امتنان و قدر دانی از استادان محترم شان مبنی بر اموزش بهتر و فراگیری علم و دانش تخصصی و مقام رهبری موسسه تحصیلات عالی تابش که زمینه خوب و بهتر تحصیلی را برای شان فراهم نموده است مراتب رضایت کامل شخص خودش وسایرفارغان را ابراز داشت به همین ترتیب تعهد نامه ای که از طرف فارغان این دور جشن فراغت تهیه شده بود توسط محترم احمد جاوید یکی از فارغ التحصیلان قرائت گردید و حین قرائت تعهد نامه همه فارغان به پاخاسته و تعهدات شانرا مبنی بر تامین حق و عدالت ، آزادی های فردی و اجتماعی ، دیموکراسی و خدمت به مردم رنجیده و سهم گیری فعال در عمران و بازسازی میهن عزیز شان ابراز داشتند. محفل با دعایه خیرو فلاح و خوشبختی  وسعادت مردم افغانستان و تامین صلح و ثبات در کشور عزیز ما توسط محترم استاد هاشمی یک تن از استادان عزت مند این موسسه خاتمه یافت .

Be Sociable, Share!

کامنت

نام (ضروری)
ایمیل (ضروری)
کامنت (ضروری)
برای ست کردن عکس خود در کامنتها به سایت گراواتار مراجعه کنید.

© 2014 by Tabesh University.